KONST / Litografier / Färglitografi 12948101
nr 1294 8101
Christina Rundqvist
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, "Röda fölet". Signerad, numrerad 9/210. Motivet: 43x54 cm
Christina Rundqvist, svensk skulptör och grafiker född 1940 i Stockholm.
Utrop:
300 kr
måndag 2 december 2019
kl 20:38:47
Christina Rundqvist
Läs mer om Christina Rundqvist